Uluslararası Cenaze Nakli

blog-image

Uluslararası Cenaze Nakli

Uluslararası Cenaze Nakli – Yurtdışı Cenaze Nakli

 

Türkiye’den yurtdışına cenaze götürmek ya da yurtdışınsan Türkiye’ye cenaze getirmek için hem bir taşıma organizasyonu hem de belgelendirme organizasyonu gerekmektedir. Her geliş ve gidiş yapılacak ülkenin değişik belgelendirme ihtiyaçları vardır ve bu uluslararası antlaşmalarla düzenlenmiştir.

 

Dolunay Cenaze Hizmetleri

 

Uluslararası cenaze nakli için, Dolunay Ambulans ve Cenaze Hizmetleri olarak, hem yakınlarını ve tanıdıklarını kaybeden insanların zor zamanlarında onların yanında olarak hem cenaze nakil işlemlerinin hem de defin işlemlerinin yapılması, gerekli belgelerin alınması ve cenaze defin organizasyonunun sağlanması, defin işlemlerine ilişkin gerekli malzemelerin temini islerinde yardımcı olmaktadır.

 

Dolunay Cenaze Hizmetleri, cenazelerin uluslararası taşınması işleminde iki yöntem kullanmaktadır.

 

1. Tarifeli uçaklarla cenaze nakli

 

Dolunay Uluslararası Cenaze bolumu yetkilileri öncelikle cenaze, sızdırmaya mahal vermeyecek sağlam tahta tabut içerisinde ve kapağı sabitlenmiş olarak, çatlağı ve kırığı olmayacak şekilde yapıldığından, belgelendirmenin tam yapıldığından, uçağa erişim ve yükleme, uçaktan inişte de defin yerine iletmek için gerekli organizasyonu profesyonel kadrosu ile yapmaktadır.

 

Hem uçağın kalkış zamanına uygun zamanda kara cenaze nakli işlemlerinin araçlarımızla temini, hem de uçaktan indikten sonra, hızlıca gerekli işlemlerin yapılması hem cenaze yakınlarının zor günlerinde yardımcı olmakta, hem de cenazeye gerekli saygının gösterilmesini sağlamaktadır.

 

2. Özel uçaklarla cenaze nakli

 

Dolunay Uluslararası Cenaze Hizmetleri, Dolunay Ambulans, Dolunay Uçak ve diğer Dolunay Sağlık Hizmetleri ile birlikte hem acil ambulans, hem uçak ambulans, hem de cenaze nakil işlemleri yapmaktadır. Bu tamamlayıcı hizmet ağı sayesinde cenazelerini yurtdışına özel uçaklarla da taşımaktayız.

 

Gerekli işlemler tarifeli uçakla benzerlik göstermekle birlikte, hem gidiş yerindeki defin işlemlerini hızlandıran, hem de yurtiçindeki tarifeli uçuşlarda gereken bekleme ve bazen uzun yolculuk ihtiyaçlarını ortadan kaldırmaktadır. Uluslararası cenaze nakli uzmanlık ve sertifikasyon gerektirmektedir. Dolunay Uluslararası Cenaze nakli yapmak için gerekli sertifikasyona sahiptir.

 

HAVA YOLU CENAZE NAKİL HİZMETLERİMİZ

 

  • Defin ruhsatının ve otopsi raporunun alınması
  • Mernis ölüm tutanağının alınması.
  • Çok dilli ölüm tutanağının alınması ( Formül C)
  • Tahnit Raporu
  • Yol izin belgesi
  • Konşimento
  • Ölüm raporunun noter tasdikli çevirisi
  • Gümrük işlemleri
  • Özel uçakla cenaze nakli
  • Tarifeli uçakla cenaze nakli

Türkiye’nin her yerinden hem cenaze hem de acil ambulans ihtiyaçlariniz icin bizi 24 saat boyunca +90 (312) 432 5 432 nolu acil yardım hattı telefonundan arayabilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz

İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Bahriye Üçok Cad. 3/3 Beşevler Ankara

Telefon: +90 (312) 432 5 432

info@dolunaycenaze.com